picture

Bambus

Bambus používaný pro výrobu příze je velmi rychle rostoucí rostlinou, která díky svým přirozeným vlastnostem nepotřebuje pro svůj růst hnojiva či pesticidy. I přes to, že většina bambusové produkce je pěstována bez použití chemikálií, jen mizivá část disponuje příslušnou certifikací. Z bambusu je vlákno možné vyrobit dvěma způsoby - mechanickým a viskózovým. Pro oděvní účely je vhodnější a nejčastěji používaná příze, která je vyráběná viskózovým způsobem. Vstupní bambusová surovina se rozmělní a rozpustí. Následně projde procesem zvlákňování, na jehož konci je směs tvarována do podoby příze a navinována na cívku. 

Bambusové úplety v našem sortimentu vyrábíme z vláken viskózového typu. Přízi nakupujeme u českých a evropských dodavatelů. U většiny příze je země původu Indonésie, Čína, Indie či Pakistán. Materiály vyráběné z bambusové viskózy mají mírný lesk, jsou velmi jemné, splívavé, nemačkavé a pružné i bez použití příměsi elastanu. Barvené bambusové úplety mají velmi syté a jasné odstíny. Bambusová příze má taky velmi vysokou nasákavost, až 4x vyšší než obdobný úplet z bavlněné příze. 

Jemnost bambusových úpletů je velmi vyhledávaná osobami s citlivou pokožkou či na oděvy pro děti. Díky vysoké nasákavosti si použití bambusové příze našlo své nezastupitelné místo při výrobě dětských látkových plen. V naší nabídce můžete nalézt různé druhy bambusových úpletů od nejlehčích, vhodných na letní prodyšné oblečení, až po vysokogramážní, které lze použít na mikiny či svetry.